Новини

І Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні питання техногенної та цивільної безпеки України»

21-22 вересня 2018 року відповідно до Плану проведення міжнародних та Всеукраїнських конференцій та семінарів Міністерства освіти і науки України в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова (м. Миколаїв) було проведено І Всеукраїнську наукову конференцію «Актуальні питання техногенної та цивільної безпеки України».

У роботі конференції взяли участь представники Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області, Управління з питань надзвичайних ситуацій Миколаївської облдержадміністрації, Управління з питань НС та ЦЗН Миколаївської міської ради, Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Миколаївської області, професорсько-викладацький склад НУК, представники ООО «НПВП «Феррогидродинамика», Миколаївський національний аграрний університет, Миколаївський міжрегіональний інституту розвитку людини ВНЗ «Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна», молоді науковці та студенти вищих навчальних закладів Миколаєва, Одеси, Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Хмельницького, Мелітополя, Рівного. Всього зареєстровано 169 учасників.

Основним змістом роботи конференції був обмін досвідом у вивченні питань, пов’язаних з актуальними питаннями техногенної та цивільної безпеки, обговорення важливих та актуальних проблем, екологічної, медичної, інформаційної, правової, соціальної, економічної безпеки України, викладанню дисциплін БЖД та ЦЗ у ВНЗ України.

Заслухано доповіді по тематичних напрямах:

Тематичний напрям № 1. Науково-теоретичні та методологічні основи забезпечення безпеки і практичні аспекти її реалізації (21 доповідь).

Тематичний напрям № 2. Шляхи подолання сучасних проблем суспільства в сфері безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, пожежної, техногенної та екологічної безпеки (39 доповідей).

Тематичний напрям № 3.Менеджмент безпеки об’єктів господарювання законодавча та нормативно-правова база (9 доповідей).

Тематичний напрям № 4. Соціально-гуманітарні аспекти техногенної та цивільної безпеки (20 доповідей).

Представлені доповіді викликали значний інтерес учасників конференції, велику кількість запитань та жваве обговорення. Основні тематики які роздивлялися на конференції: пропозиції щодо повноважень органів місцевого самоврядування після проведення адміністративної реформи, обговорювалися основи планування заходів цивільного захисту, проблеми очищення акваторій від підводних потенційно небезпечних об’єктів, підвищення техногенної безпеки небезпечних виробництв, розглядалися міжнародні трудові стандарти щодо професійної безпеки та здоров’я, питання з управління надзвичайних ситуацій Миколаївської облдержадміністрації та їх місце у територіальній підсистемі цивільного захисту ЄДС ЦЗ та інщі.

Матеріали конференції розміщено на сайті Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова у режимі доступу:

email: conference@nuos.edu.ua; sait: conference.nuos.edu.ua.

Учасники конференції відзначили високий рівень організації та проведення конференції і доброзичливу атмосферу обговорень.