Національний
Університет
кораблебудування
імені адмірала Макарова Офіційний сайт

Кораблебудівний навчально-науковий інститут

Кораблебудівний навчально-науковий інститут

Історія

Кораблебудівний навчально-науковий інститут – один із провідних інститутів України даного профілю, який має повний цикл навчання – бакалаврат, магістратуру, аспірантуру і докторантуру. Володіє висококваліфікованими кадрами, підтримує тісні зв'язки з Академією наук суднобудування, провідними суднобудівними підприємствами України та закордону.

Датою утворення кораблебудівного навчально-наукового інституту можна вважати 18 вересня 1920 року, коли в Миколаєві було відкрито індустріальний технікум на правах вищого навчального закладу, до складу якого ввійшли такі відділення: суднобудівне, механічне, електротехнічне та шляхобудівне. Суднобудівне відділення і стало основою сучасного кораблебудівного навчально-наукового інституту. Незважаючи на складні часи суднобудівне відділення успішно займалося підготовкою інженерів-кораблебудівників і з 1938 року реорганізовано в суднобудівний (кораблебудівний) факультет. У квітні 2004 року на базі кораблебудівного факультету було створено кораблебудівний інститут (наказ ректора № 326-к від 6 квітня 2004 року).

У кораблебудівному навчально-науковому інституті спочатку здійснювалася підготовка фахівців за спеціальністю "Кораблебудування з морського, озерного та річкового суднобудування", 0514 "Суднобудування і судноремонт", 14.01 "Кораблебудування". З 1996 року кораблебудівний навчально-науковий інститут (на той час – кораблебудівний факультет) почав підготовку бакалаврів за напрямом 1002 "Кораблі та океанотехнiка" зі спеціальності 6.100201 "Кораблi та океанотехнiка" згідно введеного переліку спеціальностей. Перший випуск бакалаврів за цією спеціальністю відбувся у 2000 році.

З 2016 року кораблебудівний навчально-науковий інститут проводить підготовку бакалаврів, магістрів та докторів філософії (PhD) за спеціальністю „Суднобудування”, спеціалізаціями: "Кораблі та океанотехніка", "Суднокорпусобудування", "Суднові машини та механізми", "Міжнародна технічна інформація у морській діяльності", "Яхтинг та малі судна" (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 266).

На 7 кафедрах кораблебудівного навчально-наукового інституту працює висококваліфікований професорсько-викладацький та учбово-допоміжний склад, серед якого 2 лауреати державної премії України: Рашковський Олександр Саулович (лауреат Державної премії України в області науки та техніки 2007 р.) Нєкрасов Валерій Олександрович (лауреат Державної премії України в області науки та техніки 2011 р.).

Високий рівень підготовки фахівців у кораблебудівному навчально-науковому інституті забезпечується потужною науковою школою, розвиненою міжнародною співпрацею в науковій і освітній сферах, наявністю унікальних для України спеціалізованих лабораторій, а саме: дослідний басейн, конструкторське бюро «Яхта», лабораторія гiдроаеромеханiки та гідрогазодинаміки та інші спеціалізовані науково-дослідні і навчально-наукові лабораторії випускових кафедр.

Для проведення інформаційного пошуку та обробки результатів є спеціалізовані комп’ютерні класи, де наявне спеціалізоване ліцензійне програмне забезпечення (Rhinoceros, Maxsurf, Aveva Marine, FORAN, SolidWorks, FlowVision) та необмежений відкритий доступ до Інтернет-мережі.

Випускові кафедри кораблебудівного навчально-наукового інституту мають великий досвід науково-дослідної роботи та міжнародної співпраці. Випускові кафедри мають договори про наукову і академічну співпрацю з університетом Малек Аштар (Іран), Харбінським технічним університетом (КНР), Jiangsu University of Science and Technology (КНР). У межах цих угод проводяться спільні дослідження, науковий та академічний обмін.

У рамках академічної мобільності професори Нєкрасов В.О., Коробанов Ю.М.. Зайцев В.В., Король Ю.М. запрошувалися для читання лекцій з проблем суднобудування до Jiangsu University of Science and Technology (КНР), уныверситету Малек Аштар (Іран), Харбінського технічного університету (КНР).

За роки існування кораблебудівний навчально-науковий інститут закінчили і одержали кваліфікацію інженера-кораблебудівника понад 8 тисяч осіб, серед яких багато керівників заводів, проектних організацій, а також вчених і викладачів.

Директор кораблебудівного навчально-наукового інституту – Бондаренко Олександр Валентинович, кандидат технічних наук, доцент кафедри теорії та проектування суден. Дійсний член англійського королівського товариства корабельних інженерів (The Royal Institution of Naval Architects).

Для контактів звертатися:
54025 Україна, м. Миколаїв, пр-т. Героїв Сталінграда, 9
ауд. 306
e-mail: Oleksandr.Bondarenko@nuos.edu.ua

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО НАШОГО ІНСТИТУТУ

Керівник

Бондаренко Олександр Валентинович
Бондаренко Олександр Валентинович

Бондаренко Олександр Валентинович народився 20 січня 1970 року в смт. Оратів Оратівського району Вінницької області. У 1987 році зі срібною медаллю закінчив середню школу і поступив до Миколаївського кораблебудівного інституту. У 1994 році закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут та отримав диплом з відзнакою за спеціальністю "Кораблебудування".

З 1 вересня 1999 року по 1 вересня 2002 р.  – асистент кафедри теорії та проектування суден, з 2002 р. – старший викладач, з 2003 р. – доцент кафедри, а з 2019 р. і дотепер – професор кафедри теорії та проектування суден. Науковий ступінь кандидата технічних наук отримав у 2002 році. Вчене звання доцента кафедри теорії та проектування суден присвоєно 16 грудня 2004 р., а вчене звання професора кафедри Теорії та проектування суден  – 16 грудня 2019 року.

За сумісництвом виконував адміністративну роботу в університеті. З січня по травень 2004 р. працював заступником декана Кораблебудівного факультету, з травня 2004 по серпень 2008 року – деканом Кораблебудівного факультету. З вересня по листопад 2008 року виконував обов'язки директора Кораблебудівного інституту. З грудня 2016 року – директор Кораблебудівного навчально-наукового інституту НУК.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, професор Бондаренко О.В. неодноразово відзначався подяками, преміями та грамотами, а саме: почесною грамотою Миколаївської обласної ради (2012 р.), почесною грамотою Міністерства освіти і науки України (2005 р.), нагрудним знаком “Відмінник освіти України" (2015 р.) та нагрудним знаком “За наукові та освітні досягнення" (2019 р.).

Автор і співавтор більше 190 наукових публікацій, включаючи три томи "Правил класифікації і побудови суден внутрішнього плавання" (Регістр судноплавства України), вісім навчальних посібників, сім свідоцтв на авторське право та один патент.

Професорсько-викладацький склад

Кафедри

Спеціальності