НУК ім. адмірала Макарова посилив українсько-польську співпрацю

Минулого тижня науковці та викладачі Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова були запрошені на масштабний міжнародний захід до сторіччя Асоціації польських електриків.

Зазначимо, що Асоціація польських електриків - це найбільша в Польщі неурядова творча організація науково-технічного характеру, що діє в соціальних і суспільних інтересах, заснована в 1919 році інженерами - представниками електротехнічної промисловості.

245454.jpg

Заходи, приурочені ювілею товариства, тривали три дні з 26 по 28 вересня та проходили на базі Національного університету “Львівська політехніка”. В рамках цього 27 вересня відбувся симпозіум-конференція «Традиції електрики у Львівському Центрі і пропозиції щодо співпраці польських та українських електриків». До делегації НУК імені адмірала Макарова увійшли проректор з наукової роботи Володимир Блінцов, завідуючий кафедри автоматики Іван Білюк та завідуючий кафедри комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки Олександр Блінцов.

545457848.jpg

З нагоди сторіччя товариства Володимир Блінцов був нагороджений медаллю ім. Михайла Доливо-Добровольського за заслуги в розбудові українсько-польських відносин та співпрацю з Асоціацією польських електриків.

Окремо підкреслимо, що НУК ім. адмірала Макарова співпрацює з Асоціацією з 2000-го року. Таким чином, університет підтримав та зафіксував свою роль в українсько-польських наукових відносинах. Крім того, в результаті симпозіуму НУК отримав нові перспективи в трьох напрямках.

545454484.jpg

«По-перше, домовилися про співробітництво в області наукових публікацій. Ми були запрошені до публікації у їхніх журналах. Також наші вчені будуть в редколегії та рецензентами наукових видань товариства, і навпаки. Таким чином буде посилений міжнародний статус наших журналів. Другий важливий напрям – це стажування. Ми домовилися з президентом Асоціації про підвищення кваліфікації наших науковців», - розповідає проректор НУК Володимир Блінцов.

Ще одним результатом, за словами Володимира Степановича, стане спільна PhD програма, адже така наукова співпраця є актуальною для обох сторін.