Контакты

В Миколаєві пройшов перший українсько-китайський фестиваль «Poetic Dragon Boat Festival»

31 травня на 8 причалі пройшов перший українсько-китайський фестиваль «Poetic Dragon Boat Festival», організатором якого став Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова. До речі, це свято є традиційним в культурі Китаю.

За легендою, Цюй Юань жив в царстві Чу в епоху Воюючих царств (5-3 століття до н.е.). Багато разів звертався він до Чуського царя з пропозиціями про реформи, що були спрямовані проти політичної деградації, занепаду і корупції. Але цар, повіривши доносами сановників, навмисне обмовив Цюй Юаня і вислав поета зі столиці. У 278 році до нашої ери війська царства Цинь захопили столицю царства Чу. Цюй Юань, дізнавшись про таку національну ганьбу, не зміг цього перенести і п'ятого числа п'ятого місяця наклав на себе руки, кинувшись в річку. Згідно з переказами, дізнавшись про його смерть, люди в горі і жаху кинулися в човни і довго шукали тіло поета в річці, але так і не знайшли. Згодом, щороку в день загибелі поета, люди відправляються на його пошуки і влаштовують на річках гонки човнів, виконаних у вигляді драконів.

24212.jpg

Особливість заходу «Poetic Dragon Boat Festival» підкреслив ректор НУК Євген Трушляков: «Цей фестиваль проходить вперше не лише у нашому місті, а і в Україні в цілому. Ми поєднали різні стилі, різні жанри та підходи».

Дійсно, на фестивалі і співали, і танцювали, і змагалися у поетичному поєдинку. Гості заходу мали змогу відвідати справжню чайну церемонію та долучитися до майстер-класу з карате.

566562.jpg

А привітати жителів міста та гостей заходу зі святом прийшли представники міської та обласної влади, народний депутат України Тарас Кремінь, а також представники китайської сторони, зокрема Генеральний консул КНР в Одесі Сун Ліцюнь та українсько-китайська делегація з «Інституту Конфуція» Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського.

656262.jpg

«Як ми знаємо, за останні роки ділові відносини між університетом та Китаєм розвиваються дуже швидко. І все більше і більше студентів цікавить китайська культура, традиції та звичаї», - зазначив Сун Ліцюнь.

8784545.jpg

А чи змогли плавці все ж таки знайти славнозвісного поета глядачі дізналися згодом, коли він прибув на фестиваль у супроводі великого китайського дракону. Крім того, герой подарував чудову милозвучну пісню у власному виконанні.

65659999895.jpg

Таке свято однозначно нікого не залишило байдужим та отримало найкращі відгуки усіх присутніх. Отже, таке поєднання українсько-китайської культури безперечно відкрило серця обох народів, адже саме через музику, поезію і таке неформальне спілкування можна досягти повного взаєморозуміння.

656565959595.jpg