Контакты

«Привідкрити завісу журналістики»: в НУК ім. адмірала Макарова пройшла Школа від “Преступности.НЕТ”

13 квітня в НУК завершився спільний проект Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та інтернет-видання “Преступности.НЕТ” - “Школа журналістики”. Тижневий курс Школи проходив на базі НУК, проте учасниками стали не лише студенти університету.

За словами головного редактора “Преступности.НЕТ” Анатолія Чубаченка, проект мав на меті показати людям те, як проходить процес створення новин.
“Основна задача цієї Школи - це не випуск журналістів. Ми хотіли привідкрити завісу нашої роботи, показати, з чим кожного дня стикаються журналісти і що, існуючі в цій сфері, стереотипи - це все ж таки лише стереотипи. Сподіваюся, нам це вдалося”, - розповідає Анатолій Чубаченко.

54541525545.jpg

Зазначимо, що організатори зробили навчання не тільки корисним та пізнавальним, а і цікавим. Лекторами стали не лише миколаївські журналісти, а і київські гості, такі як: заступник головного редактора інтернет-видання “Українська правда” Євген Будерацький та соціолог Світлана Кісільова. Про важливість формування особистого бренду розповів Король десертів Олег Чередніченко. Викладачі Школи охопили широкий спектр тематик: від основних навичок журналіста і нетворкінгу до репортажної фотозйомки і, звичайно, написання новини.

«Найбільше сподобалося слухати про написання статті. Тепер, читаючи новини, я дивлюся на них з іншої сторони: бачу, чому обирається саме такий заголовок, як формується зав’язка, основна частина і так далі», - розповіла студентка НУК ім. адмірала Макарова Влада Лебеденко.

656525154.jpg

За словами слухачів, чудовим було те, що заняття проходили у «відкритій» формі, тобто кожен мав змогу поставити будь-яке питання і отримати на нього вичерпну відповідь.

«Було цікаво дізнатися, як функціонує ця галузь, і мою цікавість було повністю задоволено. Тепер я ще більше бачу себе в цій професії і хочу її опанувати», - додала Влада.

544545151.jpg

Із успішним випуском студентів Школи привітав ректор НУК ім. адмірала Макарова Євген Трушляков та додав: “Я переконаний, що займатися журналістикою повинні професіонали з порядним серцем і чесною душею. Тому що від того, що вони пишуть, залежать думки багатьох інших людей: правда чи брехня, оптимізм чи песимізм. Ці речі, я знаю, ви проходили цього тижня і, сподіваюся, засвоїли. І я радий, що НУК цьому сприяв”.

Таким чином, завдяки Школі журналістики було зламано багато стереотипів і розвіяно міфи; багато людей отримали відповіді на хвилюючі їх запитання. І також не виключено, що вже скоро ми побачимо нові імена серед авторів новинних сюжетів.