Інформаційна година «Україна та космонавтика сьогодні»

10 квітня у відділі обслуговування користувачів Наукової бібліотеки (НБ) у Машинобудівному навчально-науковому інституті (МННІ) НУК ім. адм. Макарова відбулась інформаційна година «Україна та космонавтика сьогодні», присвячена Всесвітньому дню авіації та космонавтики.

У заході взяли участь: завідувач кафедри інженерної механіки та технології машинобудування (ІМ ТМ), доктор технічних наук, професор М.Р. Ткач; кандидат технічних наук, доцент кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установки та технічної експлуатації (ДВЗ УТЕ) О.С. Митрофанов; кандидат технічних наук, асистент кафедри ІМ ТМ С.О. Моргун; старший викладач кафедри ІМ ТМ Д.В. Рукавишніков; співробітники та студенти МННІ.

Захід відкрила завідуюча відділом обслуговування користувачів НБ у МННІ НУК ім. адм. Макарова Г.Г. Глушко. Вона представила стислу інформацію про сучасний стан розвитку космічної галузі України, відзначила її здобутки в освоєнні космосу.

8745454545.jpg

У рамках проведення заходу виступив завідувач кафедри ІМ ТМ, доктор технічних наук, професор М.Р. Ткач. У своєму виступі Михайло Романович більш детально розкрив великий потенціал України на світовій космічній арені, відмітив провідні високотехнологічні підприємства України, особливо КБ «Південне» (за його участі та участі інших українських підприємств модернізована ракета-носій «Antares» вирушила на орбіту), участь України в міжнародних програмах та ініціативах, європейських проектах. Також він висловив подяку співробітникам Наукової бібліотеки за змістовну виставкову діяльність.

87845445451.jpg

Увазі учасників заходу було представлено огляд періодичних видань з питань сучасного вітчизняного авіадвигунобудування та презентовано виставку «Наукові публікації вчених Машинобудівного навчально-наукового інституту кафедри двигунів внутрішнього згоряння, установки та технічної експлуатації і кафедри інженерної механіки та технології машинобудування». Основу експозиції склали періодичні видання, публікації вчених МННІ, кафедри ДВЗ УТЕ в авторитетних фахових вітчизняних журналах. Загалом, на виставці було представлено понад 35 наукових видань і публікацій з фонду Наукової бібліотеки.

Доповнила інформаційну картину заходу фотовиставка «Всесвіт в анфас та профіль», на якій були представлені яскраві знімки космосу в об’єктивах телескопа «Хабл».

Г. Г. Глушко,
завідуюча відділом