Зустріч НУК з Державним підприємством «Адміністрація річкових портів України»

За попередньою домовленістю відбулася зустріч-перемовини представників НУК ім. адм. Макарова та Державного підприємства «Адміністрація річкових портів України» (ген. директор Козловський О.В., головний інженер Чес В.Л.) щодо становлення і розвитку співробітництва за погодженими напрямками Статутної діяльності установ. Бесіда відбувалася на базі університету з дотриманням усіх запобіжних заходів, пов′язаних з існуючими обмеженнями карантину – COVID-19.
        В процесі спілкування представників Сторін було з′ясовано формат та умови співпраці за існуючими, на теперішній час, проблемними питаннями щодо технічного стану портових споруд і приладів, гідротехнічних конструкцій і споруд, а саме пошук або розробка засобів покращення їх стану, для забезпечення безпечного швартування вантажних та пасажирських суден до причальних стінок, а також перевалка вантажів з причального майданчику на судно.
        Крім того, починаючи з часу отримання Україною незалежності, відсутні зміни й доповнення до певної категорії нормативно-правових актів використання портових споруд і механізмів, гідротехнічного обладнання і споруд. Додаткові труднощі знайдені в регламентуючих документах, а саме: різне тлумачення багатьох важливих конструктивних елементів портової належності.
         В тім, досягнута домовленість представників Сторін про складення та оформлення Угоди про співробітництво щодо проведення ретельного аналізу існуючих чинних правових регламентуючих документів, котрими користуються суб′єкти діяльності, підпорядковані ДП «Адміністрація річкових портів України», з метою їх удосконалення – приведення до відповідності діючому законодавству та імплементованим міжнародним нормативно-правовим актам, відносно водного транспорту, портових і гідротехнічних споруд.
        Стосовно формату і строків виконання запланованих робіт, Сторони домовились здійснювати на майданчику створеного в університеті «Технопарку науково-виробничих інновацій у море-господарському комплексі України» із залученням провідних фахівців НУК, за напрямками. Одночасно Сторони обговорили можливі варіанти розробки та виготовлення паспортів технічного стану гідротехнічних споруд, портових споруд і механізмів для контролю рівня безпеки виконання промислової діяльності.