ІХ з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України

17 грудня 2020 року відбувся ІХ з’їзд Профспілки працівників освіти і науки України. Вперше в своїй історії з’їзд пройшов в режимі відео- конференції. В роботі з’їзду прийняли участь більше 160 делегатів, які представляли інтереси 1 млн. 440,7 тисяч членів профспілки з усіх куточків України.

Виступаючи на з’їзді Голова ЦК профспілки Георгій Труханов    наголосив що головним завданням профспілки є захист соціально-економічних інтересів та трудових прав освітян. За звітний період було організовано більше, як 20 акцій протесту та профспілкових пікетів, що дало змогу 9 разів підвищувати посадові оклади педагогічним та науково-педагогічним працівникам. Разом з тим, на з’їзді було підкреслено, що незважаючи на складну ситуацію в державі, профспілки вважають що не може бути економії на освіті – на дітях, на вихователях, вчителях, викладачах. Фінансування освіти – це інвестиції держави в своє майбутнє, яке не може бути за рахунок людей педагогічної праці. Тому профспілки залишають за собою право всіма законними методами відстоювати інтереси працівників освіти і науки.

З’їзд затвердив Статут ЦК Профспілки в новій редакції, пріоритетні завдання та основні напрямки діяльності Профспілки на наступний 2020-2025 роки.

З’їзд обрав Головою профспілки Георгія Труханова, та сформував Центральний комітет Профспілки. Членом ЦК профспілки працівників освіти і науки України обрано голову профспілкового комітету НУК Анатолія Тубальцева.

Профспілковий комітет