Видатному діячу та освітянину встановили пам’ятний знак в НУК імені адмірала Макарова

22 жовтня в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова увіковічили пам’ять першого директора школи гардемаринів Валентина Івановича Кондратенка. Так, у зв’язку зі 100-річчям НУК та 80-річчям з дня народження видатного освітянина на фасаді навчального корпусу, що знаходиться на проспекті Центральному, був встановлений пам’ятний знак.

Зазначимо, що Валентин Кондратенко – Заслужений працівник народної освіти України. Він зробив значний внесок в організацію системи довузівської підготовки учнів загальноосвітніх шкіл м. Миколаєва та Миколаївської області. Ще у далекому 1991 році Валентин Іванович організував та став першим директором школи гардемаринів, яка з часом виросла у Миколаївський морський ліцей імені професора М. Александрова, що став базовим у підготовці майбутніх студентів НУК ім. адм. Макарова.

«Валентин Іванович Кондратенко – це людина, яку однозначно можна назвати метром нашого університету. Він був одним з ініціаторів створення того, що зараз називається новітньою школою та вніс інновації у підходи до так званої елітної середньої освіти. Школа гардемаринів, Морський ліцей імені професора Александрова – це його дітище. Це те, чому він віддав не лише свої знання, але і своє серце та душу,» - розповів ректор НУК Євген Трушляков.

За період роботи Валентина Кондратенка було підготовлено та випущено тисячі студентів для промисловості України та світу.
«Зробити меморіальну дошку – це була дуже правильна ініціатива з боку університету, – зазначив перший заступник міського голови Володимир Криленко. – Валентин Іванович виховав багато студентів та дав квиток у життя багатьом містянам. Це чудова людина та керівник. Нехай студенти НУК, а також усі городяни знають своїх героїв!»

Відзначимо, що меморіальна дошка була розроблена та виготовлена за проєктом відомого митця, члена Національної Спілки художників України Віктора Макушина.