Музей історії НУК прийняв перших відвідувачів

100-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова присвячена низка знакових подій. Одне з таких - це відкриття 25 вересня “Музею історії НУК”. Зазначимо, що це вже 3-й музей, розміщений в головному корпусі університету. Ідея створення виставкової зали, присвяченої історії навчального закладу, виношувалася вже півстоліття. Але тільки теперішній ректор Євген Трушляков поставив собі на меті втілити задум у життя.

Тепер усі бажаючі можуть ознайомитися з історією легендарного університету. В хронологічному порядку виставка презентує усі віхи його розвитку. Це прилади різних епох, забрані в НУК, старовинні рукописні книги викладачів, унікальні фотографії, документи та нагороди. Також є експозиції, присвячені міжнародній та спортивній діяльності. Особливу увагу глядачів привертають макети кораблів та суден, розміщених в самому центрі.

Цікаво, що саме приміщення музею також виконано в морському стилі. До цього це була звичайна навчальна аудиторія, тож довелося її переробити. Як розповів автор проєкту, художних Федір Іваницький, приміщення зробили стилізованим під кораблі. Так, частина музею, яка присвячена початку становлення навчального закладу, зроблена у формі пароплаву. А відділ з новітньою історією стилізований під сучасний лайнер.

Особливістю музею є те, що вітрини в ньому заповнені не на 100 відсотків. Вільні місця залишили спеціально для того, щоб поповнювати його новими експонатами. Адже те, що є сьогодні, - завтра вже стане історією.

Так, вже у перший день роботи музей поповнився подарунком від випускника НУК Владислава Чайки: “Я хочу привітати наш рідний НУК і подарувати до музею книгу “Місто Святого Миколая та його авіаносці”. Вона була випущена до 220-ї річниці Миколаєва. Це унікальний екземпляр книги”.

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова - це унікальний навчальний заклад з багатою та славетною історією. Вже сто років НУК невпинно росте і розвивається. І тепер це можна побачити на власні очі, завітавши до “Музею історії”.