Центр дослідження гібридних загроз національної безпеки на Півдні України на базі НУК розпочав свою роботу

Кожен день ми стикаємося з різноманітними викликами та загрозами: економічними, інформаційними, політичними та іншими. А якщо є проблема, то треба її вирішувати. Тому 22 вересня в Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова відбулося відкриття Навчально-наукового аналітичного центру дослідження гібридних загроз національної безпеки на Півдні України. Відкриття такої організації на базі НУК для нашого регіону є надзвичайно важливою подією, адже на півдні України немає ані спеціальності, пов'язаної з національною безпекою, ані центрів, які б досліджували саме гібридну тематику.
Зазначимо, що мета Центру - створити науковий контент та певні напрацювання, які б допомогли нашій державі, зокрема півдню України протистояти гібридним загрозам і викликам. Так, в першу чергу організація сприятиме налагодженню співпраці з іншими подібними центрами в Україні і за її межами, створенню інтелектуального продукту, направленого на вирішення поставлених завдань, співпраці зі студентами і науковцями інших навчальних закладів, а також протидії гібридним загрозам національної безпеки в регіональному аспекті.
“Це не буде суто політологічний центр. Ми поєднуємо науковців із державного управління, політологів, істориків. Також багато в нашому університеті фахівців з економічної безпеки; у нас гарно розвивається спеціальність “Кібербезпека”. Тому поєднання таких потужних інтелектуальних зусиль з різних галузей знань дадуть нам змогу створювати справді корисні рекомендації щодо подолання певних негативних явищ,” - розповіла доктор політичних наук, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін НУК Наталія Ніколаєнко.
Варто звернути увагу, що створити Центр в Національному університеті кораблебудування було вирішено не випадково, адже у виші існують потужні умови для цього. Це також підтвердив проректор з науково-педагогічної роботи НУК Сергій Слободян:
“На сьогоднішній день НУК єдиний в Україні заклад, який плідно співпрацює з Військово-морськими силами ЗСУ. Ви пам'ятаєте, що в нас була військово-морська кафедра, тобто в нас є фахівці. Ми маємо справи з різноманітними техноторіями оборонного призначення. У нас є свій спецвідділ, який все це відслідковує. Такого в інших навчальних закладах немає, тому Центр відкрили саме на базі нашого університету.”
Цього ж дня, одразу після відкриття, відбувся перший круглий стіл, в якому взяли участь чимало експертів. Далі резолюція обговорення буде направлена до Миколаївської міської ради, Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївської обласної ради та Міністерства освіти і науки України.