Відремонтоване судно “Дельта” спустили на воду

Більше 50-ти років навчально-наукове судно “Дельта” було плав-базою та школою для студентів тоді ще Миколаївського кораблебудівного інституту, зараз - Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. На судні проводилося багато науково-дослідницьких заходів. “Дельта” також виходила в інші порти, в тому числі міжнародні; виконувала роль, яка була необхідна кораблебудівному інституту як флагману суднобудівної освіти.
Згодом “Дельта” вичерпала свої ресурси і довго не використовувалася. Проте два роки тому ініціативою керівництва НУК стало рішення “реанімувати” його.
І ось нарешті 17 липня - довгоочікуваний спуск на воду.

“Ми пишаємося, що це судно є в нас і збереглося до сьогоднішнього дня. В цьому році “Дельта” була відремонтована завдяки допомозі наших колег, серед яких, до речі, є багато наших випускників,” - розповів проректор НУК з адміністративної роботи та розвитку Едуард Хачаторов.

Навчально-наукове судно “Дельта” є складовою структурною одиницею флоту Національного університету кораблебудування. Оновлене та відремонтоване, воно знову використовуватиметься в навчальних цілях, для науково-дослідницької роботи та як судно-носій підводних апаратів.

За словами директора судоремонтної компанії ЮСК Сергія Бурковця, ремонт був не з легких. Проте на сьогодні судно спущене на воду і готується до введення в експлуатацію.

“Сьогодні ми бачимо живий робочий об'єкт. Студенти та курсанти, приходячи на нього, можуть все це побачити на власні очі і випробувати свої сили. Що дуже важливо як для університету, так і для нас, потенційних роботодавців, - це те, що завдяки таким проектам, студенти можуть втілити всі свої ідеї і застосувати свої знання та навички безпосередньо на борту судна,” - запевнив Сергій Бурковець.

Ректор Євген Трушляков, в свою чергу, впевнений, що такий результат був би неможливий без спільних зусиль університету та друзів-партнерів НУК:

“Хочу відзначити Южну судноремонтну компанію та особисто Сергія Бурковця, який вклав не просто свої сили та вміння, а і свою душу в цей ремонт. Звичайно, подяка Smart Maritime Group та керівництву цієї компанії, яке дозволило нам стоянку судна та допомагало в ремонтних роботах. І звичайно - всім партнерам, які допомагали, будували і ремонтували наше судно. Без їх допомоги це було б неможливо.”

Але на цьому співробітництво НУК з Южною судноремонтною компанією не завершується. Попереду ще багато масштабних та цікавих проектів. А Дельті ми традиційно бажаємо довгого плавання та сім футів під кілем!