27-ма Екологічна регата ім. Сергія Шаповалова "Кубок Кінбурнської коси" стартувала!

27 червня в Миколаївському яхт-клубі розпочалася традиційна подія для Миколаєва - 27-ма Екологічна регата ім. Сергія Шаповалова "Кубок Кінбурнської коси". У 2020 році змагання присвячені 100-річчю Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова. Крім того, НУК виступає співорганізатором заходу.

Зазначимо, що регата органічно поєднує спортивний та екологічний аспекти. Вона привертає увагу до проблем навколишнього середовища, популяризує вітрильний спорт і ландшафтний парк “Кінбурнська коса”. Ця подія - це нагадування про сучасні проблеми півострова, про екологію та про історію.

“Кубок Кінбурнської коси” завжди привертав увагу та збирав учасників не лише з інших міст, а й різних країн. Зважаючи на карантинні обмеження, цього року іноземних екіпажів немає, але бажаючих позмагатися не мало. Так, на воду вийшли більше 50 яхт, серед яких є представники Херсону, Одеси, Очакова, Ізмаїлу та Запоріжжя.

“Сьогодні на півдні України Миколаїв чи не єдине місто, яке має декілька чудових регат. І одна з них - це якраз “Кубок Кінбурнської коси”. На жаль, зараз немає шаленого вітру і конкуренції між яхтами. Але, я думаю, що цими вихідними вітер обов’язково буде, і ми побачимо справжній дух конкуренції,” - розповів міський голова Олександр Сєнкевич.

Дійсно, відкриття регати відзначилося безвітряною погодою, що стало своєрідною перепоною. Але учасники змагань не пали духом та з вірою у перемогу рушили до фінішу.

“В перегонах потрібна витримка, оскільки погода буває різна. В даний момент - це штиль, тому гонка буде важкою. Цілий день знаходячись на спеці, потрібно витримати випробування, не запускаючи двигун та не кидаючи якір. Це випробування на стійкість,” - поділився капітан катера “Liberty” Олександр Воронцов.

На фоні усіх яхт особливо виділяється легендарний ІКАР, який колись здійснив навколосвітню подорож. 30 років потому він все ще в чудовому стані та бере участь у регаті «Кубок Кінбурнської коси - 2020». Ректор НУК Євген Трушляков переконаний, що ІКАР - це символ як університету, так і всього міста:

“Ця яхта повністю спроектована, побудована та експлуатувалася силами нашого університету. Вона відома тим, що це був перший навколосвітній маршрут, виповнений екіпажем такої яхти ще в радянські часи. І це увійшло в історію не лише університету, а і усієї країни.”

Отже, в перший день яхти пройшли дистанцію від Миколаєва до Очакова. Другий етап стартує з Очакова і триватиме до острова Довгий. Останній фініш – знову в Очакові, звідки учасники повернулися до Миколаєва.

Змагання завершаться 30 червня і тоді остаточно стануть відомі імена переможців та призерів.