Підписано контракти з підготовки PhD-аспірантів для КНР на суму 560 000 USD

Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова фундаментально закріпився на ринку вищої освіти Китайської Народної Республіки, зарекомендувавши себе, як надійний і відповідальний партнер серед провідних ВНЗ і підприємств КНР.

Одним з найбільш перспективних партнерів НУК є Yancheng Polytechnic College. Співпраця між вищими навчальними закладами триває вже не перший рік і 24 січня 2018 року, під час візиту проректора з науково-педагогічної роботи та інноваційної діяльності Рижкова Сергія в дружній університет, відносини між НУК та Yancheng Polytechnic College вийшли на абсолютно новий рівень розвитку. Так, Сергій Рижков і представники китайського ВНЗ підписали 28 наукових контрактів на підготовку PHD-аспірантів на суму 560 000 USD.

Програма з підготовки аспірантів здійснюється в рамках затвердженого плану інвестиційного розвитку та підтримки науки НУК на 5 000 000 доларів і є його першим етапом. Даний напрямок міжнародної діяльності університету є унікальним не тільки за змістом наукової тематики, а й за фінансовими можливостями.

«Сьогодні ми стартували. Старт-це подія, яка завжди надихає і змушує планувати. Даний проект, прямі контракти з провідними вченими нашого університету, це дуже велика довіра з боку Китайської Народної Республікпі до університету і особисто до кожного науковця. Значення цієї програми має дві складові. По-перше, це те, що ми закріплюємося на високому рівні світової науки. Це є стимулом, щоб наші вчені розвивалися і стежили за сучасними досягненнями і тенденціями. По-друге, це фінансова складова. Вона не менш важлива і  дає можливість розвиватися університету в цілому. Такий серйозний фінансовий транш безумовно вплине на розвиток всіх напрямків університету. Це друга сторона медалі, яка дає впевненість нашому ВНЗ в завтрашньому дні. Сьогоднішній захід і підписання контрактів – це тільки старт у велике майбутнє нашого університету», зазначив в.о. ректора НУК Володимир Блінцов.

30 січня в приміщенні вченої ради НУК відбулося робоче засідання з даної програми і урочиста церемонія підписання контрактів з боку НУК. Так були підписані договори виконуючим обов’язки ректора НУК Володимиром Блінцова і науковими керівниками майбутніх аспірантів. Підготовкою докторів філософії будуть займатися вчені з 5 наукових шкіл Національного університету.

«У рамках цієї програми, запланована робота по підготовці 4-річного навчання китайських викладачів і наших, тепер, студентів в рамках якої кожен з них отримає кваліфікацію і диплом PhD фахівця. На скільки мені відомо, робота з PhD програмами почалася тільки в цьому році і наш університет будучи лідером по співпраці з Китайською Народною Республікою, був зобов’язаний  прийняти в цьому безпосередню участь. І сьогодні, жодного ВНЗ з подібним об’ємом іноземних студентів по PhD в Україні немає», зазначив проректор НУК з науково-педагогічної роботи та інноваційної діяльності Сергій Рижков.

Для реалізації проекту було створено портфель пропозицій із 104 назв робіт за напрямками:

• 141 Electrical engineering, electromechanics and power engineering
  • 151 Automation and computer-integrated technology
  • 122 Computer Science and Information Technology
  • 142 Power machine building
  • 144 Heat power engineering
  • 131 Applied mechanics
  • 183 Environmental protection technology
  • 051 Economics
  • 073 Management
  • 132 Materials science
  • 135 Shipbuilding

Вже в квітні 2018 року в НУК прибуде перша група PHD-аспірантів для проходження підготовчих занять.