Китай для філій НУК: робота в Херсоні

15 лютого 2018 року відбулася робоча зустріч представників головного університету з науково-педагогічним складом та студентством Херсонської філії НУК в рамках проекту “Китай для філій НУК” .

Відкривав зустріч директор ХФ НУК Анатолій Вадимович Ломоносов. Він підкреслив важливість диверсифікації освітніх та наукових послуг філії на світові ринки. Перспективним є напрям роботи з Китайською Народною Республікою. Робота, яка вже ведеться вченими та викладачами головного університету сприяє професійному розвитку колективу.

Проректор з інновацій Сергій Рижков розповів про роботу, що ведеться для замовників із КНР. В цих напрямках досягнуто вже таких результатів, коли замовлень стає більше, ніж може бути виконано вченими з Миколаєва. Не секрет, що свої послуги пропонують провідні фахівці з київських, львівських та харківських університетів. Проте адміністрація університету надає перевагу своїм співробітникам. Рішенням цієї ситуації є спрямоване залучення допомоги можливостей філій НУК. І це рішення вже починає реалізовуватися – деякі вчені з Херсонської філії вже виконують науково-прикладну роботу на замовлення китайських підприємств.

Перспективними для вчених ХФ НУК є наступні напрями:

• Участь у наукових грантах “City-level R&D projects”;
  • Участь у наукових грантах “Province-level R&D projects”;
  • Підготовка докторів філософії для Янченского політехнічного інституту.

А для студентів Херсонської філії НУК є можливість прийняти участь в стипендіальних програмах. Восени 2017 року 2 студенти із Херсонської філії (Силіванов та Павленко) вже направлені на навчання в магістратурі престижного Університету науки та технології Цзянсу. Також 6 студентів філії навчаються за інноваційною програмою подвійного диплому “2+2”.

Для відома, на сьогоднішній день два партнерські вищі надають стипендії для студентів з НУК.

Янченський політехнічний інститут пропонує навчання на рівні молодшого спеціаліста за напрямками: отельний менеджмент, дизайн, машинобудування, електротехніка та міжнародна економіка. У стипендію входить оплата авіа подорожі до Шанхаю, оплата за навчання, місце проживання в гуртожитку, страхування життя на території Китаю. Навчання здійснюється 3 роки.

Університет науки та технології Цзянсу на базі бакалаврських дипломів НУК приймає в магістратуру (без ЗНО) на технічні спеціальності, а саме: машинобудування, кораблебудування, комп’ютерні науки, автоматика та електротехніка. Академічне навчання здійснюється 2 роки, після чого ще рік відбувається дипломна практика. За цією програмою вже навчається два студенти з Херсонської філії НУК.

“Адміністрація головного університету веде політику відкритої та прозорої співпраці з філіями. Новим вектором співпраці є проект “Китай для філій НУК”. Ми багато чого досягли в цьому напрямку, проте ми розуміємо, що разом з філіями ми можемо досягти ще більших результатів за рахунок синергетичного ефекту.” – підсумував Cергій Рижков.

Джерело: НУКINFO