Новини

Вперше в НУК Студентська республіка університету об’єднала активістів Миколаєва Первомайська та Херсона

9 березня вперше в історії університету Студентська республіка НУК провела унікальний масштабний захід, який об’єднав органи студентського самоврядування університету в єдину родину. Студенти НУК з Миколаєва, Херсона та Первомайська зустрілася щоб розпланувати спільне майбутнє, насичене важливими заходами, проектами та відпочинком.

Програма, яку підготували організатори заходу зі Студентського парламенту та Студентської профспілки НУК, була наповнена тренінгами по студентському самоврядуванню, презентаціями та іншим.

 «Ініціаторами даного заходу можна назвати студентів Первомайської філії, які звернулися безпосередньо до мене, з проханням допомогти в налагодженні контактів з органами студентського самоврядування НУК. Поспілкувавшись зі студентами нашого університету і побачивши їх зацікавленість, ми прийняли рішення провести захід, метою якого стане створення платформи для налагодження дружніх і робочих відносин між представниками студентства всіх структурних підрозділів нашого університету, які в перспективі можуть вийти далеко за рамки студентства і створити більш міцну кооперацію у всіх сферах діяльності між філіями НУК і головним університетом. Наше завдання, як адміністрації забезпечити той самий розвиток і надати підтримку молодому поколінню, яке вже зараз будує майбутнє нашого університету.»- прокоментував в.о. ректора НУК Володимир Блінцов

Серед програми заходу, активісти студентського самоврядування НУК прийняли участь у робочому блоці, під час якого було представлено та обговорено низку презентацій на наступні теми:

  • Історія студентської республіки НУК – Дивитись презентацію
  • Студентський парламент НУК: діяльність та перспективи
  • Профспілкова організація студентів НУК- захист прав студентів
  • Студентське самоврядування Херсонської філії НУК
  • Студентське самоврядування Первомайської філії та коледжу НУК
  • Міжнародні перспективи та академічна мобільність студентів НУК

Під час заходу було проведено телеміст із студентами НУК, що навчаються за програмами академічної мобільності в Китаї. Також студенти головного університету НУК спільно із друзями з філій НУК прийняли участь у інтелектуальній грі «Що?Де?Коли?».

Керівник навчально-наукового центру Європейської інтеграції НУК та почесний голова та засновник Студентського парламенту НУК Ростислав Рижков ознайомив студентів із початковими етапами створення Студентської республіки НУК, зокрема підготовкою унікальних приміщень студентської республіки НУК та Всеукраїнськими досягненням студентського парламенту.

Голова Профспілкової організації студентів НУК Тарасенко Сергій представив студентам основні досягнення студентської профспілки за останні 2 роки, зокрема реформу використання профспілкових коштів, завдяки якій було відмовлено від надвисоких витрат на заробітну платню, що дало економію коштів близько 200 тисяч грн на рік. Тільки через економію коштів профспілці вдалося реалізувати низку унікальних в Україні проектів «Європейська кухня», «Студентський гуртожиток», «Студентський комунікативний центр навчання та дозвілля RePublic». Закінчуючи доповідь Сергій Тарасенко запросив студентів на звітну профспілкову конференцію, яка за планом відбудеться в квітні цього року.

Голова Студентського парламенту НУК Кондрашова Олена розповіла Студентам про досягнення та плани роботи для студентського самоврядування НУК та запросила до участі у спільній роботі активістів Первомайська та Херсона. Зокрема, було запропоновано провести Загальну конференцію студентів, яка є вищим органом студентського самоврядування НУК та затвердити спільний план роботи Студентської республіки НУК, її кошторис на рік та оновити «Положення про студентське самоврядування НУК».

Голови Студентського парламенту ХФ НУК та ПФ НУК Силіванова Олена та Павло Отченаш ознайомили учасників форуму з основними досягненнями та діяльністю студентського самоврядування філій НУК.

Розказати про міжнародні перспективи академічної мобільності для студентів НУК завітав проректор з НПР та міжнародної інтеграції НУК Олександр Рижков, який в своїй презентації ознайомив студентів з грантовими програмами на навчання в престижних університетах Китаю та із культурою цієї країни, яка за своїм розвитком має другу економікою в світі.

Учасники форуму мали змогу поспілкуватися під час телемосту із студентами НУК, які зараз навчаються в магістратурі китайського університету Jiangsu University of Science and Technology та студентами які навчаються в Yancheng Politechnical Collegde, серед яких, учасників форуму привітали, члени студентської республіки НУК – Готра Аліна (НУК-ТВ) та Силіванов Олександр (екс голова СП ХФ НУК).

В результаті форуму були окреслені вектори співпраці між органами студентського самоврядування та обговорені плани реалізації спільних проектів. Зокрема, було вирішено зробити форум щорічним та проводити його в декілька етапів – Студенти Первомайської філії НУК запропонували зробити наступний етап форуму виїзним та провести його на весні в мальовничій Мигії.

Після вручення сертифікатів учасників форуму очікувала концертна програма від талановитих НУКівців, які дарували свої вокальні, хореографічні та комедійні номери учасникам заходу. Зокрема виступали Володимир Бабченко, який неодноразово радував університет своїм виконанням відомих пісень, Тетяна Бондарець, яка стала дебютантом серед студентів НУК, як виконавець Stand Up комедії, Максим Супрунчук, який подарував присутнім якісний реп, студенти НУК Яна Тараненко, Єгор Васютін, Юлія Звірик та інші.

Фотозвіт заходу дивись за посиланням

Журналіст НУКINFO: Парнак Альона В’ячеславівна

Джерело: НУКINFO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *