Співпраця НУК ім. адмірала Макарова з Гданським технологічним університетом

Не секрет, що в Національному університеті кораблебудування ім. адмірала Макарова розвивають активну співпрацю з навчальними закладами багатьох країн, в тому числі і Польщі.

Так, з 19 травня по 9 червня завідувач кафедри теорії та проектування суден, д.т.н., професор Валерій Нєкрасов, по запрошенню декана факультету океанотехніки і технології суднобудування Гданського технологічного університету, професора Яноша Козака, відвідав польський університет в якості візит-професора для читання лекцій на тему «Оптимізація в інженерному проектуванні».

5454.jpg

Зазначимо, що факультет океанотехніки і технології суднобудування Гданської політехніки так само, як і Кораблебудівний інститут НУК, готує фахівців і веде наукові дослідження в областях проектування суден і засобів океанотехніки, технологія суднобудування, вдосконалення морського і річкового транспорту. Тому метою візиту стало також рішення питань еквівалентної підготовки та обміну студентами за фахом «Кораблі та океанотехніка», розвитку наукового співробітництва між університетами в галузі суднобудування, участі в науково-технічних конференціях, організованих університетами, публікації наукових робіт у виданнях НУК та науковому журналі "Polish Maritime Research ", які мають високий статус в SCOPUS.

578484.jpg

Для вирішення цих питань Валерій Олександрович зустрівся з головою Консорціуму вузів кораблебудування професором Карлосом Г. Соросом (Instituto Superior Técnico of Universidade de Lisboa, Portugal), віце ректором з питань навчання і дидактики Гданського технологічного університету проф. Мареком Джида, деканом факультету океанотехніки і технології суднобудування проф. Яношом Козак і головним редактором наукового журналу "Polish Maritime Research" проф. Веславом Тарелко.

7874.jpg

Таким чином, даний візит став надзвичайно корисним для обох сторін як з наукової точки зору, так і з боку налагодження зв’язків між університетами.