Науковці НУК ім. адмірала Макарова посилили українсько-польську співпрацю

Науковці та викладачі Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова були запрошені на масштабний міжнародний захід до сторіччя Асоціації польських електриків. Науковці та викладачі Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова були запрошені на масштабний міжнародний захід до сторіччя Асоціації польських електриків.
Зазначимо, що Асоціація польських електриків - це найбільша в Польщі неурядова творча організація науково-технічного характеру, що діє в соціальних і суспільних інтересах, заснована в 1919 році інженерами - представниками електротехнічної промисловості.
На изображении может находиться: 7 человек, люди сидят, стол и в помещении
Заходи, приурочені ювілею товариства, тривали три дні з 26 по 28 вересня та проходили на базі Національного університету “Львівська політехніка”. В рамках цього 27 вересня відбувся симпозіум-конференція «Традиції електрики у Львівському Центрі і пропозиції щодо співпраці польських та українських електриків». До делегації НУК імені адмірала Макарова увійшли проректор з наукової роботи Володимир Блінцов, завідуючий кафедри автоматики Іван Білюк та завідуючий кафедри комп’ютерних технологій та інформаційної безпеки Олександр Блінцов.
З нагоди сторіччя товариства Володимир Блінцов був нагороджений медаллю ім. Михайла Доливо-Добровольського за заслуги в розбудові українсько-польських відносин та співпрацю з Асоціацією польських електриків.
На изображении может находиться: 5 человек, люди сидят, стол и в помещении
Окремо підкреслимо, що НУК ім. адмірала Макарова співпрацює з Асоціацією з 2000-го року. Таким чином, університет підтримав та зафіксував свою роль в українсько-польських наукових відносинах. Крім того, в результаті симпозіуму НУК отримав нові перспективи в трьох напрямках.

«По-перше, домовилися про співробітництво в області наукових публікацій. Ми були запрошені до публікації у їхніх журналах. Також наші вчені будуть в редколегії та рецензентами наукових видань товариства, і навпаки. Таким чином буде посилений міжнародний статус наших журналів. Другий важливий напрям – це стажування. Ми домовилися з президентом Асоціації про підвищення кваліфікації наших науковців», - розповідає проректор НУК Володимир Блінцов.

Ще одним результатом, за словами Володимира Степановича, стане спільна PhD програма, адже така наукова співпраця є актуальною для обох сторін.
На изображении может находиться: 2 человека