Національний
Університет
кораблебудування
імені адмірала Макарова Офіційний сайт

151. Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

Відповідальний за прийом абітурієнтів

Гаврилов Сергій Олексійович

+38 (098) 152 36 75

serhii.havrylov@nuos.edu.ua

151. Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

Інститут/Факультет: Навчально-науковий Інститут автоматики та електротехніки

Кафедра: Кафедра комп’ютеризованих систем управління

Підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальністю 151 − "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології" здійснює кафедра комп'ютеризованих систем управління (КСУ). Кафедра комп’ютеризованих систем управління – наймолодший колектив ННІАЕ. Почавши свою історію на межі бурхливих індустріальних століть, вона стрімко розвивається, успішно реалізує свої творчі плани та з оптимізмом оцінює перспективи на майбутнє. Високий рівень підготовки забезпечується науково-педагогічними кадрами вищої кваліфікації, серед яких: 3 професори, доктори технічних наук, 6 кандидатів технічних та фізико-математичних наук, доценти, викладачі.

Освітні програми

 • Комп’ютеризовані системи управління та автоматика
 • Конкурсні предмети

  151. Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології

  молодший бакалавр/фаховий молодший бакалавр

  Конкурсні предмети

  бакалавр

  Конкурсні предмети

  на базі ПЗСО бюджетна та небюджетна пропозиції

  • Українська мова (або українська мова та література)
  • Математика
  • Історія України або Математика або Біологія або Географія або Фізика або Хімія

  магістр

  Конкурсні предмети

  PHD

  Конкурсні предмети

  Наукова діяльність

  Напрямки науково-дослідної роботи кафедри: «Дослідження та проектування енергоефективних перетворювачів електроенергії на основі резонансних інверторів», «Резонансні перетворювачі постійної та змінної напруги як елементи суднових систем автоматики та складові бортових мереж електроживлення автономних рухомих об’єктів» (д.т.н., проф. Павлов Г.В. к.т.н. Покровський М.В., викл. Вінниченко І.Л.); «Автоматизація процесів керування складними технічними об’єктами промисловості», «Інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень та управління», «Нечітка логіка», «Робототехнічні системи та комплекси», «Елементи та пристрої комп’ютеризованих систем управління та контролю», «Інтернет речей» (д.т.н., проф. Кондратенко Ю.П., к.т.н., доцент Кондратенко Г.В., к.т.н. Козлов О.В., викл. Герасін О.С., викл. Топалов А.М.); «Енергоефективні керовані електроприводи вібраційного обладнання» (к.т.н., доцент Черно О.О.); «Теоретичні дослідження та математичне моделювання термодинамічних і кінетичних процесів в неідеальній плазмі і твердому тілі» (к.т.н. Вижол Ю.О.).
  Протягом 20 років існування кафедри, відбулися успішні захисти дисертацій: докторської – Павловим Г.В. (2001 р.),  Тимченком В.Л. (2012 р.); кандидатських – Сидоренком С.А. (2002 р.), Кондратенко Г.В. (2003 р.), Підопригорою Д.М. (2003 р.), Пекером Б.Н. (2004 р.), Ставинським Р.А. (2004 р.), Обрубовим А.В. (2005 р.), Аль Зубі Іяд Ясін Мустафа (Йорданія) (2005 р.), Блінцовим С.В. (2005 р.), Покровським М.В. (2006 р.), Черно О.О. (2007 р.), Нікітіною О.В. (2008 р.), Блінцовим О.В. (2009 р.), Шишкіним О.С. (2010 р.), Тимченко І.В. (2010 р.), Коробко О.В. (2013 р.), Щербиніним Т.В. (2013 р.), Козловим О.В. (2014 р.), Вінниченко І.Л. (2018 р.).  Отримали вчені звання: професора – Павлов Г.В. (2003 р.), Тимченко В.Л. (2014 р.); доцента – Тимченко В.Л. (2006 р.), Сидоренко С.А. (2006 р.), Кондратенко Г.В. (2006 р.), Обрубов А.В. (2008 р.), Блінцов С.В. (2008 р.), Черно О.О. (2011 р.).
  За останні 5 років за результатами наукових досліджень працівниками кафедри опубліковано 72 наукові статті в журналах, що входять до наукометричної бази Scopus, видано 5 монографій, отримано 25 патентів на винаходи та корисні моделі, виконано 5 науково-дослідних робіт, з яких 2 − за рахунок державного бюджету і 3 − за міжнародними контрактами з Китаєм. Зараз виконуються ще 4 НДР, в тому числі 2 − за рахунок державного бюджету, 1 − за контрактом з Китаєм і 1 − за кафедральною темою.

  Майбутні професії

 • Інженер-програміст;
 • Інженер з комп’ютерних систем;
 • Інженер з автоматизованих систем керування виробництвом;
 • Інженер з автоматизації систем управління технологічними процесами;
 • Інженер із впровадження нової техніки і технологій;
 • Системний адміністратор;
 • Працевлаштування

  Багатовекторність підготовки фахівців на кафедрі пов'язана з різноманітністю сучасних комп'ютеризованих систем управління і галузей їх застосування. Профіль фахівців, яких готує кафедра, дуже широкий. Студенти вивчають теорію автоматичного управління, електроніку і мікросхемотехніку, сучасну мікропроцесорну техніку, теорію і практику проектування та моделювання цифрових пристроїв, сучасні технології обробки і передачі інформації, програмування всіх рівнів, теорію робототехніки і штучного інтелекту. Ці актуальні сьогодні дисципліни забезпечують випускникам кафедри можливість подальшої самореалізації в різних областях сучасної науки, техніки і виробництва.

  Наші випускники працюють на підприємствах та в установах

 • TOB "Hosting Max";
 • TOB "GlobalLogic";
 • TOB "Brio Light";
 • ТОВ "Camo IT"
 • ТОВ "Sandora";
 • ДП "Дельта-Лоцман";
 • ДП НВК ГТБ "Зоря –Машпроект";
 • ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»";
 • ПАТ "Укртелеком";
 • МКП "Миколаївводоканал";
 • ПАТ "Миколаївобленерго";
 • ТОВ СП "Нібулон";
 • ВП «Южно-Українська АЕС»;
 • ПП «Дикий Сад» та ін.
 • Додаткові відомості

  Сайт кафедри ksu.nuos.edu.ua

  Відгуки випускників

  Копитін Володимир Сергійович

  Рік випуску: 01.07.2006

  Диплом: Спеціаліст

  Підприємство: RebelMouse

  Посада: JavaScript програміст

  Команда КСУ допомогла мені стати фахівцем у галузі IT, впевнено дивитись у майбутнє, помірковано та технічно обґрунтовано приймати рішення при розв’язуванні поточних проблем. За допомогою набутих навиків я маю можливість розмовляти з замовниками як професіонал з технічним досвідом, будувати вимоги, визначати проблеми, виконувати задачі самостійно, проводити аналіз розв’язаної задачі іншими колегами та допомагати початківцям в IT. Дуже вдячний оптимізму, необмеженій енергії та терпінню викладачів за допомогу стати професіоналом у сфері IT. Завдяки команді КСУ я працював у таких великих компаніях як Hosting Max (Миколаїв), Intellias (Львів), RebelMouse (New York).

  Коробко Олексій Володимирович

  Рік випуску: 01.02.2010

  Диплом: Спеціаліст

  Підприємство: Luxoft Inc.

  Посада: Lead Developer

  Моє навчання проходило в невимушеній, стимулюючій атмосфері та дозволило опанувати всі необхідні навички для подальшої роботи. Персонал кафедри заохочує саморозвиток студентів, надаючи необхідні поради та допомагаючи в реалізації студентських ідей. А завдяки широкому спектру наданих знань я зміг легко знайти роботу улюблену роботу на стику промисловості та програмування. Щиро вдячний своїм викладачам та пишаюсь тим, що і на далі можу співпрацювати з ними і разом реалізовувати нові проекти.

  Левченко Олександр Броніславович

  Рік випуску: 01.03.2008

  Диплом: Магістр

  Підприємство: ТОВ “Лайт-Сервіс”

  Посада: Керівник

  Я дякую педагогічному колективу Університету за отримані знання та професіоналізм.
  Завдяки цьому,  мною засновано одне з найпотужніших підприємств міста, в якому реалізовані здобуті навички і знання.

  Повернення до списку

  завантаження карти...