Національний
Університет
кораблебудування
імені адмірала Макарова Офіційний сайт

134. Авіаційна та ракетно-космічна техніка

Відповідальний за прийом абітурієнтів

Бурдун Евген Тимофійович

+380-679760249

evgeniy.burdun@nuos.edu.ua

134. Авіаційна та ракетно-космічна техніка

Інститут/Факультет: Кораблебудівний навчально-науковий інститут

Кафедра: Проектування та виробництва конструкцій із композиційних матеріалів

Підготовка бакалаврів (магістрів) зі спеціальності «Проектування та виробництво конструкцій із композиційних матеріалів» поєднує знання, уміння та навички двох головних напрямків технічного прогресу – комп’ютерних технологій та новітніх матеріалів.

Фахівці–композитники здатні проектувати та будувати конструкції для літаків та гвинтокрилів, катерів та яхт, лопатей вітротурбін та промислових вентиляторів.

Без них не обходиться жодна галузь при впровадженні у виробництво найрізноманітніших виробів – від тенісної ракетки до космічних ракет.

Більш детальна інформацію про спеціальність, випускаючу кафедру та використання композиційних матеріалів дивись на сайті кафедри https://sites.google.com/site/compositesua/

Освітні програми

 • Проектування та виробництво конструкцій із композиційних матеріалів
 • Конкурсні предмети

  134. Авіаційна та ракетно-космічна техніка

  молодший бакалавр/фаховий молодший бакалавр

  Конкурсні предмети

  бакалавр

  Конкурсні предмети

  на базі ПЗСО бюджетна та небюджетна пропозиції

  • Українська мова (або українська мова та література)
  • Математика
  • Історія України або Математика або Біологія або Географія або Фізика або Хімія

  Скорочений термін
  бюджетна пропозиція

  • Українська мова (або укр.мова та література)
  • Математика
  • Фахове випробування

  Скорочений термін
  небюджетна пропозиція

  • Українська мова (або укр.мова та література)
  • Математика або Історія України або Іноземна мова або Біологія або Географія або Фізика або Хімія
  • Фахове випробування

  магістр

  Конкурсні предмети

  PHD

  Конкурсні предмети

  Наукова діяльність

  Науковій роботі студентів кафедра приділяє значну увагу. Перші навички наукової роботи студенти отримують при виконанні курсових проектів і робіт, старшокурсники виконують реальні дипломні проекти та магістерські роботи (за заказами підприємств наукових установ та конструкторських бюро).

  Під керівництвом досвідчених вчених кафедри студенти приймають участь: в міжнародних науково-технічних конференціях, Всеукраїнських наукових робіт та олімпіадах. Так студенти Матюхіна О. В. (2016 р.) та Колєгов М. С. (2017 р.) зайняли призові ІІ місця у фінальному етапі всеукраїнської студентської олімпіади з «Авіаційної та ракетно-космічної техніки», м. Харків. Наукова розробка Коберника В.С. «Антиобрастаюче покриття для корпусів суден» у 2016 р. зайняла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі у галузі «Суднобудування та водний транспорт». Кращі студенти кафедри отримують іменні стипендії. Так, стипендію Ради НУК отримували Мавродій Т.В.(2016 р.), Кутяніна І.М. у (2017 р.), стипендію імені Александрова М.Н. - Клюшньова Я.С. (2016 р)., стипендію міського голови студентка 2-го курсу Васильєва А.Г. (2018 р).

  Щорічно кафедри приймають участь у всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, що проводиться в нашому в нашому університеті.

  Наукові роботи студентів публікуються в збірниках матеріалів конференцій (за останні 5 років - 10 публікацій), а деякі в збірнику наукових праць НУК (2 статті). Кафедра готує із числа винахідливих та кмітливих студентів наукових фахівців ІІІ рівня акредитації (PhD). Кандидатські дисертації захистили аспіранти:

  - Крептюк А.В. «Раціональне проектування тороїдальних корпусів із композиційних матеріалів для підводних апаратів» (2015 р.).
  - Юреско Т.А. «Удосконалення конструкції підводних населених апаратів теплоізолюючими блоками плавучості» (2017 р.).


  Майбутні професії

 • Інженер–конструктор
 • Інженер–технолог
 • Інженер–механік
 • Працевлаштування

  Інтерес до випускників спеціальності проявляють керівники державних та приватних підприємств з проектування та виготовлення авіаційної та морської техніки, сільськогосподарського машинобудування, лопатей вітротурбін, спортивного та медичного інвентарю, тощо.

  Це не тільки вітчизняні, а й закордонні фірми та їх філії в Україні, що виготовляють продукцію з використанням сучасних КМ.

  Завдяки універсальності професії, високому рівню знань, випускників охоче приймають і до проектних та виробничих компаній, які не використовують композиційні матеріали.

  Знання полімерних композиційних матеріалів разом з отриманими знаннями в галузі організаційно-економічної діяльності, дозволяють випускникам створювати та очолювати малі промислові підприємства.


  Наші випускники працюють на підприємствах та в установах

 • Oshima Shipbuilding Co. Ltd., Японія
 • MDEM, Damen Shipyards Branch, Миколаїв
 • «Drydocks World», Dubai, United Arab Emirates
 • Суднобудівна верф м. Дженьцзян, КНР
 • Прогрестех-Україна м. Київ
 • КБ «Південне», м. Дніпро
 • ДПКБ «Антонов», м.Київ
 • ДП НВКГ «Зоря»- «Машпроект», Миколаїв
 • ТОВ «ЕСТА лтд», Миколаїв
 • Відгуки випускників

  Артем’єва Катериина

  Рік випуску: 01.03.2016

  Диплом: Магістр

  Підприємство: Oshima Shipbuilding Co., Ltd

  Посада: Інженер-конструктор

  Я щиро вдячна університету за отримані знання та можливість працевлаштування в одній із найпотужніших суднобудівних компаній світу Oshima Shipbuilding Co., Ltd. в Японії. Пишаюся своїм університетом та з гордістю поширюю славу про рідну альма матер в Японії.

  Білоус Роман , Кисельов Володимир, Михайлов Станіслав

  Рік випуску: 01.03.2012

  Диплом: Магістр

  Підприємство: Marine Design Engineering Mykolaiv

  Посада: Провідні інженери

  Дуже приємно вчитися саме на цій кафедрі! Навчання на кафедрі було цікавим і різноманітним, з великою кількістю практичних занять. Викладачі на кафедрі є професіоналами свого діла. Кафедрі бажаємо процвітання, нових грандіозних проектів і патентів, а також наполегливих та достойних студентів, які будуть з гордістю представляти кафедру.

  Попіней Олександр

  Рік випуску: 01.03.2014

  Диплом: Магістр

  Підприємство: "Прогресстех-Украина" (Київ)

  Посада: ПРОВІДНИЙ ІНЖЕНЕР ПРОЧНИСТ

  Участие в проектах ремонта самолетов Boeing дала возможность на практике реализовать знания прочности, полученные в университете, и постоянно развиваться в отрасли авиаремонта. Занятие интересное и перспективное, с планами в будущее. Заграничные командировки, общение с инженерами со всего мира. Тренинги и лекции от ведущих авиаторов компании. Стабильный финансовый доход и соц пакет, достойные уровня Украины.

  Повернення до списку

  завантаження карти...