Національний
Університет
кораблебудування
імені адмірала Макарова Офіційний сайт

131. Інжиніринг зварювання та споріднених процесів

Відповідальний за прийом абітурієнтів

Петренко Леонід Михайлович

+38 (099) 323 47 42

welding@nuos.edu.ua

131. Інжиніринг зварювання та споріднених процесів

Інститут/Факультет: Кораблебудівний навчально-науковий інститут

Кафедра:

Професія інженера зі зварювання одна з найбільш перспективних та затребуваних як в Україні, так і в усьому світі. Фахівці зі зварювального виробництва працюють в усіх сферах професійної діяльності людини, наприклад, машино- та кораблебудування, промисловість, будівництво, медицина, сфера нафто- та газовидобування транспортування тощо. Наші випускники – спеціалісти широкого профілю, які успішно реалізовують свої знання та навички в різноманітних державних і комерційних організаціях України та за кордоном.

Освітні програми

 • Інжиніринг зварювання та споріднених процесів
 • Конкурсні предмети

  131. Інжиніринг зварювання та споріднених процесів

  молодший бакалавр

  Конкурсні предмети

  бюджетна пропозиція

  бакалавр

  Конкурсні предмети

  бюджетна пропозиція

  • Українська мова та література
  • Математика
  • Фізика або Іноземна мова

  магістр

  Конкурсні предмети

  PHD

  Конкурсні предмети

  Наукова діяльність

  На базі кафедри створено науково-дослідний інститут паяння та зварювання тиском у вакуумі, наукові лабораторії електронної мікроскопії і мікроаналізу, вакуумних технологій, електричних та електронних джерел зварювального струму, комп’ютерного моделювання і тощо.

  Майбутні професії

 • Інженер технолог
 • Інженер механік
 • Технічний експерт
 • Головний зварник підприємства
 • Менеджер з організації або проекту виробництва продукції
 • Фахівець з діагностики якості зварних з’єднань
 • Викладач у закладах спеціальної середньої освіти
 • Викладач у вищих навчальних закладах
 • Працевлаштування

  Професія фахівця зі зварювання та споріднених процесів одна з найбільш перспективних та затребуваних як в Україні, так і в усьому світі. Фахівці зі зварювального виробництва працюють в усіх сферах професійної діяльності людини, наприклад, машино- та кораблебудуванні, промисловості, будівництві, медицині, сфері нафто- та газовидобування, транспорту тощо. Наші випускники – спеціалісти широкого профілю, які успішно реалізовують свої знання та навички в різноманітних державних і комерційних організаціях України та за кордоном.

  Наші випускники працюють на підприємствах

 • ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект», Миколаїв
 • ТОВ "АМІТІ", Миколаїв
 • Суднобудівний-судноремонтний завод "НІБУЛОН", Миколаїв
 • ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», Миколаїв
 • ESAB, Украіна
 • Чорноморська яхтенна верф, Миколаїв
 • ТОВ "ЮГПРОМСЕРВІС", Миколаїв
 • ПАТ «Миколаївгаз», Миколаїв
 • Додаткові відомості

  Випускаюча кафедра: Кафедра зварювального виробництва

  Рік заснування: 1959

  Завідувач кафедри: Квасницький Вячеслав Федорович, доктор технічних наук, професор, Лауреат премії Ради Міністрів СРСР, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, обраний Дійсним членом Королівського інституту кораблебудування (RINA) та Інституту морської техніки, науки і технологій (IMar EST) Великобританії, академіком декількох громадських академій України.

  Пересічний громадянин при слові «зварювання» уявляє яскраву електричну дугу і людину в захисній масці з електродом в руці. Саме таку картину побачив видатний інженер і вчений, надалі академік Євген Оскарович Патон на одній із залізничних станцій і зумів передбачити величезні перспективи розвитку технології електричного зварювання металів.

  Євген Оскарович у 1934 р. створив Інститут електрозварювання (з 1945 р. Інститут електрозварювання імені Євгена Оскаровича Патона Національної академії наук України) і уже до 1940 р. в Інституті було завершено розробку і почато впровадження на заводах високопродуктивного автоматичного зварювання під флюсом, який закриває електричну дугу та захищає її і розплавлений метал від повітря. Завдяки цьому співробітниками інституту було створено потокове виробництво танків Т-34 і механізовано зварювання іншої військової техніки.

  На даний час розроблено десятки нових способів зварювання, в яких використовуються як тепло електричної дуги, так і нагрівання струмами високої частоти, пропусканням електричного струму через контакт з’єднуваних деталей, електронним, світловим, лазерним променями, плазмовим потоком, перетворенням механічної енергії в теплову тощо.

  Важливим завданням розробки будь-якого способу зварювання є його механізація, автоматизація та роботизація. Передують впровадженню способів зварювання у виробництво глибокі фізико-металургійні та фізико-хімічні дослідження процесів формування з’єднань, їх структури і властивостей, а також розробка способів діагностики якості з’єднань. Зазначені джерела енергії використовуються також для споріднених технологій (наплавлення, паяння, напилення, зміцнення та інші).

  Сучасне матеріалознавство швидко розвивається. Старено нові композиційні матеріали, які отримують методами порошкової металургії, інтерметалідні, монокристалічні метали і сплави та інші матеріали з унікальними властивостями, але їх широке впровадження можливе лише при наявності надійних способів з’єднання. Тому ми запрошуємо абітурієнтів, які прагнуть до цікавої роботи, для навчання на кафедрі зварювального виробництва. Лише за нашою спеціалізацією уже багато років працює Міжнародний інститут зварювання, який проводить в різних країнах регулярні міжнародні конференції, присвячені новим досягненням.

  Зварювання має цікаві напрямки роботи як для чоловічої, так і для жіночої статі.

  Відгуки випускників

  Іванов Ігор Вікторович

  Рік випуску: 01.03.2010

  Диплом: Магістр

  Підприємство: ПАТ «Миколаївгаз»

  Посада: Начальник Виробничої лабораторії

  Сімутєнков Іван Вікторович

  Рік випуску: 01.03.2006

  Диплом: Спеціаліст

  Підприємство: Чорноморська яхтенна верф

  Посада: Головний конструктор

  Що мені дала кафедра:
  Перш за все, звичайно, знання, але що більш важливо, вміння користуватися отриманими знаннями!
  Цінні інженерні навички - здатність перетворити складну життєву задачу в просту і зрозумілу розрахункову схему.
  І найголовніше, радість спілкування з висококласними фахівцями і захопленими людьми.

  Шумилов Сергій Володимирович

  Рік випуску: 01.03.2015

  Диплом: Спеціаліст

  Підприємство: ТОВ "ЮГПРОМСЕРВІС"

  Посада: Провідний спеціаліст промислового підприємства

  Повернення до списку

  завантаження карти...