Національний
Університет
кораблебудування
імені адмірала Макарова Офіційний сайт

101. Екологія

Відповідальний за прийом абітурієнтів

Маринець Олександр Миколайович

oleksandr.marynets@nuos.edu.ua

101. Екологія

Кафедра: Кафедра екологiї та природоохронних технологiй

Екологія є невід'ємним атрибутом сучасного світу. Професія еколога в індустріальних країнах стала однією з найбільш актуальних професій, адже сучасне виробництво потребує кваліфікованого екологічного супроводу. Діяльність з управління якістю навколишнього середовища вважається престижною та перспективною. Тому спеціалісти з екології користуються значним попитом у різних галузях промисловості, сільського господарства, енергетики, транспорту, рекреації, в наукових та проектних організаціях, установах природно-заповідного фонду України, у місцевих та центральних органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, громадських організаціях та політичних об'єднаннях.

Опис освітніх програм (бакалавр)

Опис освітніх програм (Магістр)

Конкурсні предмети

101. Екологія

молодший бакалавр/фаховий молодший бакалавр

Конкурсні предмети

бакалавр

Конкурсні предмети

на базі ПЗСО бюджетна та небюджетна пропозиції

 • Українська мова (або українська мова та література)
 • Біологія
 • Історія України або Математика або Іноземна мова або Географія або Фізика або Хімія

Скорочений термін
бюджетна пропозиція

 • Українська мова (або укр.мова та література)
 • Математика або Історія України
 • Фахове випробування

Скорочений термін
небюджетна пропозиція

 • Українська мова (або укр.мова та література)
 • Математика або Історія України або Іноземна мова або Біологія або Географія або Фізика або Хімія
 • Фахове випробування

магістр

Конкурсні предмети

на базі освітнього рівня «бакалавр»

 • Сертифікат з ЄВІ з іноземної мови
 • Фахове вступне випробування

PHD

Конкурсні предмети

Наукова діяльність

Науково-дослідницька робота факультету екологічної та техногенної безпеки
проводиться за такими основними напрямками:

Розробка методів і заходів стимулювання регіонального розвитку на основі впровадження екологічно безпечного, ресурсо- та енергозберігаючого управління природно-технічними системами та соціально-економічними процесами. 

Вдосконалення управління навколишнім середовищем шляхом впровадження схем екологічного менеджменту і аудиту.

Комплексний аналіз і методологія оцінки впливу техногенного забруднення підприємств на природне навколишнє середовище й людину; дослідження техногенно небезпечних процесів суднобудівних підприємств, розробка систем екологічного менеджменту суднобудівних виробництв  на основі комплексного підходу до управління природокористуванням.

Розробка біоекономічних та екологоорієнтованих підходів до розвитку секторів економіки на енергозберігаючій основі.

Розробка новітніх методів моніторингу та аналітичного контролю об’єктів навколишнього середовища.

Оцінка стану гідроекологічних систем, раціоналізація використання водних ресурсів.

Дослідження евтрофікації водойм,  явищ масового замору риби.

Дослідження біорізноманіття, інвентаризація та созологічна оцінка збереження флори: визначення видового складу флори, аналіз біотопічного розподілу видів, визначення рідкісних видів та їх місцеперебувань на заповідних територіях.

Розробка медико-екологічного фітодизайну виробничих та навчальних  приміщень.

Прикладні аспекти екологічної/біологічної етики, дослідження інструментарію трансляції культури безпечної діяльності.

Майбутні професії

Професійна діяльність випускників ФЕТБ здійснюється в галузі екології та природоохоронної діяльності, інженерно-екологічної діяльності на промислових підприємствах, науково-дослідних інститутах і лабораторіях, у природозахисних організаціях органів державної влади та інспекційної діяльності з техногенного і екологічного нагляду. 

Згідно з Національного класифікатора України: Класифікатор професій (ДК 003:2010) фахівці, які здобули освіту за освітньою програмою «Екологія та охорона навколишнього середовища»,  можуть обіймати такі посади: 

 • «Фахівець із нетрадиційних видів енергії », код КП 3111
 • «Інспектор з використання водних ресурсів», код КП 3212
 • «Інспектор з охорони природи», код КП 3212
 • «Інспектор із захисту рослин», код КП 3212
 • «Інспектор державний з техногенного та екологічного нагляду», код КП 3439
 • «Інспектор з охорони природно-заповідного фонду» код КП  3449
 • «Інспектор державний рибоохорони», код КП 3449

Працевлаштування

Набуті знання забезпечують  випускникам ФЕТБ можливість самореалізації в різних секторах економіки та сферах суспільно-політичного життя.

Інтерес до випускників спеціальності проявляють керівники структурних підрозділів Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державної екологічної інспекції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державного агентства водних ресурсів України, департаментів екології органів місцевого самоврядування, екологічних громадських організацій, науково-дослідних установ та організацій, закладів вищої освіти, природно-заповідних організацій,  підприємств та організацій різних форм власності (державних, комунальних, приватних).

Наші випускники працюють на підприємствах та в установах

 • Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації
 • Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу
 • ДП «Миколаївське лісове господарство»
 • Управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області
 • Державне агентство водних ресурсів України
 • ДП НВКГ «Зоря-Машпроект»
 • ТОВ «Миколаївський глиноземний завод»
 • ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан»
 • ПАТ «ЮГцемент»
 • ТОВ «Сандора»
 • ДП «Лакталіс»
 • ТОВ «Бандурський олійноекстракційний завод»
 • ПАТ «Баштанський сир-завод»
 • МКП «Миколаївводоканал»
 • ПАТ «САН ІнБев Україна»
 • ТОВ «Данон Дніпро»
 • Миколаївський морський торгівельний порт
 • НУК імені адмірала Макарова

Відгуки випускників

Виверець Анна

Рік випуску: 01.03.2013

Диплом: Магістр

Підприємство: ТОВ «Данон Дніпро» (завод міжнародної групи компаній «Данон»), м. Херсон

Посада: Старший інженер з охорони праці

Я вдячна університету за те, що тут завжди підтримують молодих науковців і створюють всі умови для того, щоб можна було розвивати свої ідеї. Звичайно це все завдяки нашим чудовим і талановитим педагогам, завдяки їх напруженій праці.
Університет  надав мені усе необхідне для успіху: знання за спеціальністю, володіння комп’ютерними технологіями, професійну англійську мову.

Працювала начальником відділу охорони праці і екології в міжнародній компанії ED & F Man, дочірнє підприємство ТОВ “Юкрейніан Шугар Компані”, яке займається виробництвом цукру з цукрових буряків.  Тепер працюю старшим інженером з охорони праці в ТОВ «Данон Дніпро», яке належить до міжнародної групи компаній «Данон».

Кубрак Іван Вадимович

Рік випуску: 01.03.1999

Диплом: Спеціаліст

Підприємство: Державна інспекція охорони чорного моря

Посада: Державний інспектор

Мені пощастило! На кафедрі екології нас навчали всьому, що треба знати не тількі у професійній екологічній діяльності, але й вчили самому життю, правільному і достойному. Тому і професійна кар’єра в мене склалася успішно: я працював за фахом в Миколаєвському торговому порту, Державному управлінню екології Миколаївської області, Державній інспекції Чорного моря. Бажаю майбутнім студентам-екологам успішного навчання і цікавої роботи.

Шумилова Олександра Олександрівна

Рік випуску: 01.03.2013

Диплом: Магістр

Підприємство: Науково-дослідний Інститут прісноводної екології та рибних ресурсів імені Лейбніца (Берлін)

Посада: науковий співробітник

Навчання на кафедрі екології зіграло важливу роль в моєму житті. Завдяки високим показникам в навчанні і науковій діяльності я отримувала стипендію Президента України, Миколаївського міського голови та була визнана кращим студентом НУК. У 2012-2013 навчальному році я також отримала стипендію Міністерства освіти і науки України для навчання в магістратурі за кордоном. Протягом року я навчалася в Гліндорському університеті у Великій Британії і з відзнакою захистила магістерську дисертацію за спеціальністю «Поновлювані джерела енергії». Після повернення з Великобританії я також успішно закінчила магістратуру в НУК за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища».

Після закінчення магістратури я отримала грант Європейської Освітньої комісії для навчання в докторантурі за програмою «Наука для менеджменту річок і їх приливних систем», яка спільно координується трьома керівними європейськими університетами – британським університетом КуінМері в Лондоні, німецьким Вільним університетом Берліна і університетом Тренто в Італії. Протягом двох з половиною років я займалася роботою над своєю дисертацією в Німеччині і протягом півроку в Італії. Моя робота присвячена недослідженим аспектам порушення динаміки річкового стоку і річкової органічної речовини, і включала проведення лабораторних досліджень, аналіз з використанням географічних інформаційних систем, а також моделювання. За роки навчання я взяла участь у багатьох міжнародних конференціях в Австрії, Німеччині, Франції, Італії, Португалії, Чехії, а також отримала грант для дослідницького візиту до університету Країни Басків в місті Більбао в Іспанії. Зовсім недавно я завершила свою дисертацію і незабаром очікую захисту, а також працюю науковим співробітником в Науково-дослідному Інституті прісноводної екології та рибних ресурсів імені Лейбніца в Берліні.

З кожним роком я все більше люблю свою професію і дивуюся величезній кількості цікавих і найрізноманітніших тем досліджень, пов’язаних з охороною навколишнього середовища. У той же час справжні екологи повинні мати великий запас сучасних знань з різних дисциплін і вміти враховувати в своїй роботі як дрібні деталі, так і бачити свої дослідження в глобальному контексті.

Я хочу висловити подяку викладачам НУК, які багато чому мене навчили і дали основу для подальших кроків в науку – Анні Григорівні Трохименко, Валентині Василівні Мащенко, Олені Леонідівні Гіржевій, Наталії Іванівні Магась, Андрію Михайловичу Мозговому, Володимиру Валентиновичу Благодатному, Світлані Юріївні Кельїн і багатьом іншим. Тим же, хто знаходиться на початку свого шляху до майбутньої професії еколога, хочу побажати віри у власні сили, наполегливої праці і пам’ятати, що той, хто любить свою професію, обов’язково знайде застосування отриманим знанням і вмінням.

Повернення до списку

завантаження карти...