Ювілейний 20 випуск професіоналів в галузі інформаційної безпеки

Без використання IT-технологій та телекомунікаційних мереж сьогодні не можлива робота будь якого сучасного підприємства.

Підключення до Інтернету, організація телекомунікаційних систем, локальні мережі та мобільний зв'язок допомагають не тільки у бізнесі. Однак відразу виникає ризик витоку інформації. А значить, з'являється потреба у фахівцях з інформаційної безпеки.

Ця посада виникла на стику двох напрямків інформаційних технологій та технологій забезпечення безпеки. Без співробітників з інформаційної безпеки сьогодні не можуть обійтися ні комерційні структури, ні відомчі організації, такі як СБУ, ДССЗЗІ, поліція.

У першому випадку фахівці створюють системи захисту для конкретних підприємств, захищають локальні комп'ютерні мережі від вірусних атак або злому хакерів. Вони запобігають витоку важливої інформації, підробці даних і некомпетентності аба злому умислу власних співробітників.

У другому розробляють системи захисту стратегічної інформації по обороноздатності країни, формують секретні бази даних, зберігають державну таємницю.

Кафедра електрообладнання суден та інформаційної безпеки проводить підготовку спеціалістів з технічного захисту інформації з 1996 року і за ці роки  всі викладачі та співробітники кафедри звикли рахувати своїм головним досягненням рівень підготовки випускників. У цьому році відбувся  ювілейний 20 випуск. Перший випуск спеціалістів із захисту інформації відбувся у лютому 2003 року, а з 2004 року протягом декількох років було по два випуску спеціалістів. Більшість випускників почали роботу за фахом  в Державній службі охорони, Службі безпеки України, в банківських установах, на підприємствах та в організаціях Миколаєва. Успішно працюють на підприємстві ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» Матаков Володимир та Жепало Андрій, в ДССЗЗІ  - Майданюк Павло, в НУК – Блінцов Олександр, Гайша Олександр, Діданов Сергій, Козирев Сергій, Рижков Сергій.

16-17 лютого пройшов ще один захист дипломних проектів. В цілому захист дипломних проектів спеціалістами із захисту інформації можна вважати успішним – 11 з 20 дипломників отримали відмінні оцінки, а інноваційний фонд кафедри поповнився новими розробками. З цікавістю заслухали члени державної екзаменаційної комісії ґрунтовні доповіді і відповіді на питання дипломників Табакова Є., Тищенко В., Кабачека О., Кривди А. та інших.

Результати деяких дипломних проектів вже впроваджені, а інші планується використовувати ДССЗЗІ та кафедрою ЕОС та ІБ в дослідницьких роботах та навчальному процесі.
Так пройшов ще один захист дипломних проектів і для двадцяти професіоналів в галузі інформаційної безпеки настав час вирішувати питання працевлаштування. Деякі з випускників вже працюють - Олександр Кабачек - в поліції, Євген Табаков та Владислав Тищенко - на кафедрі.

Вітаючи молодих колег з успішним захистом дипломних проектів голова ДЕК начальник Управління державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Миколаївській області полковник Дмитриченко С.В. запросив випускників на роботу в ДССЗЗІ.

Отримали випускники запрошення на роботу і від завідувача кафедри ЕОС та ІБ професора Блінцова В.С. Чекають наших молодих фахівців також і в підрозділах технічного захисту інформації обласних управлінь Служби безпеки України, Національної поліції, поліції охорони і державної фіскальної служби.