ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця — письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова.
Традиційно в День української писемності та мови відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси, радіодиктант національної єдності, а також стартує конкурс імені Петра Яцика.
Цьогоріч викладачами секції української мови кафедри сучасних мов, Петрович Л.І., Гарбар І.В., Гарбар А.І., був організований і проведений університетський диктант національної єдності під девізом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Мета заходу – не тільки перевірити грамотність, а й показати важливу роль української мови в консолідації українців.
У написанні диктанту взяли участь студенти, співробітники та викладачі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова в кількості 60 осіб на чолі з директором Навчально-наукового гуманітарного інституту Бобиною Олегом Валерійовичем.
Текст диктанту під назвою «Чумацький Шлях» був середньої складності (рівень 9-го класу), складався зі 167 слів. Як показали результати перевірки, найбільше помилок було допущено у вживанні великої літери та написанні тире.
Диктант оцінювався за 12-бальною шкільною шкалою