Увага! Старт відбору учасників ІІІ-ї фази проекту "Інноваційний унівеситет і лідерство"

Лист від Ради молодих учених при МОН України

Шановні колеги!

Із приємністю повідомляємо про те, що за фінансової підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща за ініціативи та подання Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, який очолює Т.В.Фініков, спільно з Варшавським університетом, стартував відбір на участь у міжнародному проекті "Інноваційний університет і лідерство" (Фаза ІІІ), у рамках якого у жовтні та листопаді 2017 р. відбудеться стажування у Варшавському та Ягеллонському університетах за для академічних лідерів, які мають бажання та здатні впроваджувати інноваційні освітні та управлінські технології в практики української вищої школи (жовтень 2017 р. група Е), орієнтовані на побудову динамічної структури стосунків з основними стейкхолдерами української вищої освіти (листопад 2017 р. група F) і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікро-проектів. Термін подання заявок - 15 вересня, деталі - на сторінці Міжнародного фонду досліджень освітньої політики
http://www.edupolicy.org.ua/_dx/main_ua/projects_ua/current-projects_ua/... та в доданому файлі.

Зазначу, що в жовтні 2015 року секретарю Ради молодих учених при МОН Юлії Овчинниковій та мені пощастило пройти конкурсний відбір й протягом 5-31 жовтня 2015 року взяти участь у  ІІ-й фазі проекту«Інноваційний університет і лідерство» (напрям «Якість освіти) та пройти  курс тренінгів на базі Варшавського університету, індивідуальні консультації з провідними польськими науковцями та експертами в галузі освіти й науки.
Серед семінарів-тренінгів за напрямком "Якість освіти" слід відзначити наступні:«Оцінювання якості освіти з метою розвитку. Евалюація», «Наукова політика в Європі й світі, фінансування досліджень», «Інформаційні системи управління ВНЗ та забезпечення якості освіти», «Формування стратегії розвитку вищого навчального закладу», «Проякісні дослідження студентів і випускників», «Фінансове управління ВНЗ», «Неетична поведінка у ВНЗ: стратегії й техніки її уникнення», «Організація системи навчання», «Забезпечення якості освіти у ВНЗ». Семінари читали провідні польські науковці. Робоча мова - польська з синхронним україномовним перекладом.
В другій частині проекту вдалося ознайомитись із системою стейкхолдерів, котрі визначають освітню й наукову політику Республіки Польща: зустрітись із представниками Міністерства науки і вищої освіти, президентом Національної ради науки і вищої освіти, видатним польським реформатором системи освіти і науки паном Єжи Возніцьким, головою Ради молодих учених при Міністерства вищої освіти і науки Ємануелем Кульчицьким, головою Крайової (національної) репрезентації (ради) докторантів Міхалем Гайдою, президентом Парламенту студентів Республіки Польща Матеушем Мрощеком. Міністерство науки і вищої освіти Республіки Польща акцептує ключові нововредення з відповідними стейкхолдерами, за напрямками, які вони ведуть.
Організатори проекту покрили видатки на трансфер учасників у обидві сторони та проживання в Польщі.
Через півроку всі учаники захищали власні  мікропроекти на основі здобутого польського досвіду, реалізуючи їх в своїх вищих навчальних закладах. Учасників І і ІІ фаз проекту "Інноваційний університет і лідерство" утворють спільноту агентів змін у системі вищої освіти України.

Приємно, що значну роль у підтримці польською стороною ІІІ-ї фази проекту "Інноваційний університет і лідерство" відіграла як медіатор Ірина Дегтярьова,  науковий співробітник Фундації польських ректорів, учасниця І фази проекту, заступник голови Ради молодих учених при МОН.

З повагою та закликом кандидувати в  цікавій і корисній міжнародній програмі "Інноваційний унівеситет і лідерство", Юрій Кращенко, голова Ради молодих учених при МОН, y.krashchenko@gmail.com

Інноваційний університет і лідерство 2017