Відбулися екскурсії учнів шкіл м.Миколаєва до кафедри екологічної хімії НУК

Два дні поспіль групи школярів були вражені видовищними хімічними дослідами, що були показані для них в рамках роботи Академії гардемаринів НУК.

Кожна екскурсія відбувалася трохи більше однієї години, але жоден зі слухачів не міг навіть на мить відволіктися від надзвичайно цікавої розповіді про сучасні досягнення хімічної науки, які, що є найголовнішим, супроводжувалися видовищними експериментами.

Так, дітям було розказано про аналізи якості води на pH та TDS, запропоновано усім бажаючим зробити аналіз за допомогою тестових стрічок, а також скористатися спеціальним автоматичним обладнанням.

Як приклад екзотермічних реакцій було показано використання армійського пакету для бездимного розігріву їжі, а також видовищна реакція "вулканчик".

Як завжди вражаючою виявилася ендотермічна реакція простого розчинення аміачної селітри у воді, в результаті якої у маленькій пробірці, якою розмішували розчин, вода перетворилася на лід, а велика колба щільно приморозилася до основи.

Також дітям було запропоновано ознайомитися з незвичайними властивостями феромагнітної рідини, яка у магнітному полі виглядає дуже схожою на невеличкого їжачка, якого можна було власноруч погладити скляною паличкою. Також усі бажаючі подивилися світіння жовтої флуоресцентної рідини.

Вже традиційною для заходів кафедри екологічної хімії стала вражаюча реакція полімеризації глюконату кальцію під назвою "фараонова змія".

Академія гардемаринів висловлює щиру подяку за професійно проведені екскурсії викладачу кафедри екологічної хімії Гайші Олені Олександрівні, а викладачу географії Першої української гімназії Джураєвій Оксані Віталіївні - за допомогу в організації заходу.

Академія гардемаринів запрошує усіх бажаючих учнів до НУК на численні різноманітні екскурсії, запитати про які можна за адресою oleksandr.gaysha@nuos.edu.ua.