Генеральний план розвитку НУК


Національний університет кораблебудування йде впевненим курсом перетворень у сучасний університет європейського типу з розвиненою матеріальною базою. Для цього розроблено і впроваджується перспективний генеральний план розвитку Університету. За підтримки голови Миколаївської обласної державної адміністрації М.П. Круглова і міського голови м. Миколаєва В.Д. Чайки, 25 червня сесією міськради м. Миколаєва було прийнято рішення про виділення 11,5 га землі під реалізацію нового генерального плану розвитку НУК.Новий генеральний план дозволяє реалізувати втрачену в останні роки можливість створення «наукового містечка» в м. Миколаєві зі своєю науковою та соціальною інфраструктурою.

Генеральний план включає будівництво:

- науково-технічної електронної бібліотеки;

- дослідних басейнів;

- готелів для студентів та аспірантів;

- навчальних та житлових корпусів;

- спортивних майданчиків;

- центрів відпочинку студентів.

Головною домінантою університетського комплексу стає найбільша на Півдні України міжвузівська регіональна науково-технічна електронна бібліотека. Ця бібліотека буде складовою всеукраїнського проекту створення Національної електронної бібліотеки, визначеної як пріоритетним пунктом у посланні Президента України В.Ф. Януковича до українського народу. Цей унікальний за призначенням і науково-технічною важливістю для розвитку суднобудівної (і не тільки) науки та суднобудівної освіти центр повинен забезпечити науковим працівникам НУК, студентам, інженерно-технічним працівникам суднобудівної промисловості доступ до всіх світових інформаційних ресурсів. І все це на найсучаснішому рівні інтернетно-електронного зв’язку з іншими всесвітньо відомими науково-технічними центрами Старого і Нового Світу.

Уздовж окружної дороги та проспекту Героїв Сталінграду розміщуються вигнуті витонченою дугою два корпуси багатоповерхових готелів для аспірантів і студентів на 1000 місць. Такий потужний готельний комплекс створить нормальні умови для розширюваного обсягу підготовки іноземних студентів і аспірантів, а це крім престижу ще й серйозні валютні доходи університету. Завершує лицьову сторону університетського містечка студентський культурно-розважальний центр - справжній Палац Студентів!

Фактично, йдеться про створення сучасного науково-виробничого комплексу, у складі якого головними є багатопрофільні прямий (115 м, шириною 10 м, глибиною 5 м) і циркуляційний (30х30х10 м) суднові дослідні басейни, бокси для відпрацювання енергозберігаючих і екологічних технологій, підводної техніки, виробничої бази та ін. На старих майданчиках НУК на вул. Скороходова і пр. Леніна повинні зазнати кардинального розвитку існуючі наукові лабораторії та кабінети. Своїми силами вже виконано значний обсяг капітальних ремонтів та суттєво покращена матеріальна база НУК – це дає надію на майбутнє. До 2020 року планується втілити в життя Генеральний план розвитку НУК.